Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ayedaş, Anadolu Yakası’nda kış hazırlıklarını tüm gücüyle sürdürüyor

Ayedaş, Anadolu Yakası’nda kış hazırlıklarını tüm gücüyle sürdürüyor

-
16 0

Her koşulda kaliteli ve kesintisiz enerji hedefiyle çalışmalarını sürdüren Ayedaş, Anadolu Yakası’nı 2022 yılında da aralıksız sürdürdüğü bakım ve yatırım faaliyetlerine ek olarak kışın oluşabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (Ayedaş), İstanbul Anadolu Yakası’nda kaliteli ve kesintisiz enerji için şehir merkezi dâhil 14 ilçenin farklı köy ve mahallelerinde 1193 personel, 341 araç ile şebekenin tamamını gözden geçirerek bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

 

İl genelinde toplamda 982 milyon liraya ulaşan bütçeyle, arızaların gerçekleşmeden önlenmesi ve tüketicilerin rahat bir kış geçirmesi için yıl boyunca çalışmalarını sürdüren Ayedaş, 60 adet dağıtım trafosu, 269 adet alçak gerilim dağıtım panosu ve 42 adet beton köşk tesis ederek çalışmalarını sürdürdü.

 

Araçların bakımları tamamlandı, malzemeler depolandı

Ayedaş montajını gerçekleştirdiği 170 hücre, 857 adet direk ve 751 adet aydınlatma armatürüne ek olarak, 2701 adet bina, 222 adet direk üstü trafo, 2622 adet saha dağıtım kutusu ve 706 kilometre uzunluğundaki hattın bakımını tamamladı. Ayrıca şirket, 290 kilometre uzunluğunda yeraltı kablosu tesis ederek alternatif hatlarla elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefledi.

 

Alanında tecrübeli saha ekipleri ile gece gündüz teyakkuzda olan Ayedaş, olağanüstü kış şartlarının neden olabileceği afet kaynaklı arıza ve kesintilere yönelik olarak da hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda şirket; yoğun kar veya fırtına gibi atmosfer kaynaklı afetlere karşı hazırladığı afet aksiyon planlarıyla oluşabilecek arızaların en kısa sürede giderilmesi için gerekli araç bakımlarını tamamladı, arıza onarımında ihtiyaç duyulabilecek teknik malzemeleri ise lojistik hizmet merkezlerinde depoladı.

 

Destek ekipleri harekete geçmeye hazır 

Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ ile birlikte Enerjisa Enerji’nin 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Ayedaş, İstanbul Anadolu Yakası’ndaki 14 ilçede, 6 milyon kişiye hizmet veriyor. 

 

Hizmet verdiği bölgelerde, yoğun kar, fırtına ya da sel gibi olağanüstü afetlere işaret eden meteoroloji tahminlerinin oluşması durumunda şirket, hizmet verdiği diğer illerden veya diğer Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nden destek ekiplerini teyakkuza geçirebiliyor. 

 

Söz konusu meteorolojik tahminlerin gerçekleşmeye başlamasıyla Ayedaş, kesintisiz enerji için söz konusu destek ekiplerini ilgili araç ve ekipmanlarıyla en hızlı şekilde afet bölgesine intikal ettirebiliyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir