Batıkent-Sincan Metro Hattı’nın zemin düzeltme çalışmaları başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı’ndaki (M3) iki ayrı bölgede bir ay sürecek zemin düzeltme çalışmalarına yarın başlıyor.

ABB’den meydana getirilen yazılı açıklamaya nazaran, Kızılay-Batıkent Metrosu’nun devamı niteliğindeki, İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu içinde bulunan ray hattının yapımında uygun olmayan araç-gereç kullanıldığı tespit edildi.

EGO Genel Müdürlüğünün incelemesi sonucu ortaya çıkan durum, sondaj emek vermesi ve akademisyenlerin raporlarıyla da desteklendi. Akademisyenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü, hattın hatalı dolgu meydana getirilen 129 metrelik kısmının altyapısını değişiklik yapma sonucu aldı.

Ankaralı vatandaşlara otobüs aktarması kolaylığı

Hat üstündeki çalışmalara 10 Ağustos-10 Eylül arasında yapılacak.

Bu süre zarfında Ankara Metrosu’nun bazı istasyonlarına seferler düzenlenmeyecek, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları içinde otobüs aktarmasıyla taşınacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Batıkent-Sincan Metro Hattı'nın altyapı çalışması yarın başlıyor Batıkent-Sincan Metro Hattı’nın zemin düzeltme çalışmaları başlıyor için yorumda bulun

    Batıkent-Sincan Metro Hattı’nın zemin düzeltme çalışmaları başlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Batıkent-Sincan Metro Hattı’nın zemin düzeltme çalışmaları başlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.