Türkiye Gündemi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, iç ve dış gündem ile ekonomiye ilişkin gelişmeler ele alınacak.

Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum, Karadeniz’deki tahıl koridoru ve ekonomideki gelişmeler. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yoğun gündemle toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında meydana getirilen toplantıda, İç ve dış politikaya ilişkin mühim gelişmeler değerlendirilecek. Rusya ve Ukrayna liderleri ile yapılan görüşmelerin bilgileri ele alınacak. İstanbul’da imzalanan tahıl sevkiyatı anlaşması ile ilgili gelişmeler değerlendirilecek.

Iktisat gündemi de masada olacak

Öne çıkacak başlıklardan biri de iktisat olacak. Fahiş fiyat artışlarının önlenmesi ve enflasyonla mücadele mevzuları ele alınacak. Kabine toplantısında, hem yurt içinde hem de Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yürütülen terörle savaşım operasyonları değerlendirilecek. İsrail ile normalleşme süreci ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler de Kabine’nin gündeminde olacak. Toplantının peşinden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşması meydana getirecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu