Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. El emeği, göz nuru ürünler Mahalleevleri Pazarı'nda sizlerle

El emeği, göz nuru ürünler Mahalleevleri Pazarı'nda sizlerle

-
1 0

Kadınların ürettikleri el emeği ürünlerle bir yandan hayata daha aktif katılmalarını bir yandan da aile bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlayan Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri ilçedeki kadın girişimciliğine önemli bir destek sunuyor. Dr. Fazıl Doğan (At Arabacılar) Meydanı’ndaki Mahalleevleri Pazarı’nda yaz boyunca haftanın 3 günü, (Perşembe, Cumartesi ve Pazar) el emeği birbirinden güzel ürünleri bulabilirsiniz.

Belediye Başkanı Mesut Ergin’in göreve gediğinde hayata geçirdiği projeyle kadınlar, yıl boyunca ürettikleri birbirinden güzel el emeği ürünleri Dr. Fazıl Doğan (At Arabacılar) Meydanı’ndaki Mahalleevleri Pazarı’nda satarak bütçelerine katkı sağlıyor. Kurslarda ürün yapım ve çeşitlendirme gibi konularda kapsamlı bir eğitim alan kadınlar, ürettikleri el emeği ürünleri Mahalleevleri’nin imkan yarattığı pazarda müşterilerle buluşturarak, maddi anlamda bütçelerine destek sağlamış oluyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; “Faaliyetlerine aralıksız devam eden 5 mahalleevimizde üretilen el emeği ürünler bu pazarda müşterilerle buluşma imkanı buluyor. Kadınlar girişimciliği çok yönlü olarak uygulama ve öğrenmenin yanı sıra aile bütçelerine de önemli bir katkı sağlamış oluyor. Haftanın 3 günü açık olan Mahalleevleri Pazarı’nda herkes gönül rahatlığıyla hediyelik eşya alışverişini yapabilir” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir