Türkiye Gündemi

Emek Pazarı’nda yeni yıl heyecanı

Lüleburgaz Kent Konseyi Emek Pazarı yaklaşan yeni yıl öncesinde cıvıl cıvıl bir görünüme kavuştu. Kadınların el emeği göz nuru ürünlerini sattığı tezgahlarda yeni yıl süslemeleri yerini almaya başladı. Vatandaşlar Pazartesi günleri hariç Kongre Meydanı yanında bulunan Emek Pazarı’nı ziyaret edebiliyor.

 

Lüleburgaz’da 17 yıldır faaliyet gösteren ve Lüleburgaz Belediyesi’nin 2 yıl önce yaptığı kabinlerde satışlarını sürdüren Lüleburgaz Kent Konseyi Emek Pazarı’nı yeni yıl heyecanı sardı. Yaklaşan yeni yıl öncesinde kadınlar kabinlerdeki tezgahları rengarenk yılbaşı süsleriyle donattı.

 

Haftanın 6 günü açık

Lüleburgazlı kadınların el emeği göz nuru ürünlerini 10 adet kabinde dönüşümlü olarak sattığı Emek Pazarı kış saati uygulaması kapsamında haftanın 6 günü 11.30 ile 17.30 arasında vatandaşlara hizmet veriyor. Vatandaşlar bu saat aralığında Emek Pazarı’nı ziyaret edebiliyor.

 

Başvuru şartları

Kadınların dönüşümlü olarak faydalandığı Emek Pazarı’nda yer almak isteyenler ise Emek Pazarı Başkanı Berrin Akbulut’a ya da Lüleburgaz Belediyesi’ne başvuru yapabiliyor. Kadınların sadece el emeği göz nuru ürünlerinin satışını yapabildiği Emek Pazarı’ndan yararlanma şartları ise; Herhangi bir yerde çalışmamak, vergi muafiyetine sahip olmak ve Kent Konseyi Emek Pazarı’na üye olmak.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu