Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Enerjisa Enerji, Yılın İlk Yarısında Yatırımlarına Devam Etti

Enerjisa Enerji, Yılın İlk Yarısında Yatırımlarına Devam Etti

-
1 0

Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 2023 yılının ilk yarısında güçlü finansal performans sergiledi.

Enerjisa Enerji’nin şebeke yatırımları 2023 yılının ilk yarısında geçen yıla göre yaklaşık dört kat artarak 3.651 milyon TL’ye ulaştı.

%20’si halka açık ve ana sermayedarları Sabancı Holding ve E.ON olan Enerjisa Enerji, 30 Haziran 2023 tarihli güçlü mali tablolarını kamuoyuna açıkladı. Enerjisa Enerji, 2023 yılının ilk yarısında konsolide Faaliyet Gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49 artırarak 9 milyar 938 milyon TL’ye çıkardı.

İlk yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar“Daha iyi bir gelecek için yeni enerji dünyasına öncülük etme vizyonumuz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz. Güçlü bilançomuz ve çevik yönetim anlayışımız ile yılın ilk yarısında şebeke, teknoloji, e-mobilite ve müşteri çözümleri alanlarındaki yatırımlarımıza artan bir ivmeyle devam ettik. Bu kapsamda şebeke yatırımlarımız yılın ilk yarısında 3.651 milyon TL’ye ulaştı. Önümüzdeki dönemde istikrarlı büyüme çizgimizi sürdürürken topluma fayda sağlayacak projeler üretmeye, iş birlikleri geliştirmeye, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Enerjisa Enerji CFO’su Dr. Philipp Ulbrich ise, “Şubat ayında yaşanan deprem felaketinin ardından yaraları sarmaya çalıştığımız bu dönemde yatırımlarımıza devam ettik. 2023 yılı için müşteri çözümleri de dahil olmak üzere toplam 11-15 milyar TL seviyesindeki yatırım planımızı koruyoruz. Sürdürülebilir yatırım planımız sayesinde yılın ilk yarısında yıllık bazda %118 oranında artışla 2.777 milyon TL Baz Alınan Net Kâr elde ettik” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir