Fransızlar talaşlı ısıtmaya yöneldi

Fransa’da enerji fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle halkın odun sobalarına yöneldiği ve talaş yakıtta talep patlaması yaşandığı aktarıldı.

Ülke basınının Fransa, Yanıcı Madde, Yakıt ve Isıtma Federasyonunun açıklamasına dayandırdığı haberde, ülkede, yakacak olarak odun talaşına yönelik yüksek bir talep yaşandığı kaydedildi.

Federasyonun taleplerin yüksek olması sebebiyle büyük bir arz açığının yaşanmasından endişe etmeye başladığına dikkati çekilen haberde, “Enerji kıtlığı korkusu tüketicileri kış gelmeden oduna akın etmeye ve odun stoku hayata geçirmeye yöneltti” ifadesi kullanıldı.

Düzenli müşterilere öncelik tanınıyor

Haberde, 300 tedarikçiyi bünyesinde barındıran Federasyonun kışın şiddetli geçmesine ve talebin ebatlarına bağlı olarak tertipli müşterilerine öncelik tanıma yoluna gideceği açıklandı. Federasyon henüz soba kurulumunu yapmayanlara ise bunu birazcık daha ertelemeleri ve tanımadıkları tedarikçilere ön ödeme yapmamaları tavsiyesinde bulunmuş oldu.

Öte taraftan Fransız basını, Rus gazı kesintisi ve enerji kıtlığı sebebiyle ülkede 2023’ten itibaren saat/megavat bazında gösterge elektrik fiyatının 1075 euroyu görerek zamanı bir üstün dereceli kıracağını yazdı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fransızlar enerji krizi nedeniyle talaşlı ısıtmaya yöneldi Fransızlar talaşlı ısıtmaya yöneldi için yorumda bulun

    Fransızlar talaşlı ısıtmaya yöneldi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fransızlar talaşlı ısıtmaya yöneldi için ilk yorumu yapabilirsin.