Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Garanti BBVA Leasing ve ACS Enerji'den GES projeleri için iş birliği

Garanti BBVA Leasing ve ACS Enerji'den GES projeleri için iş birliği

-
1 0

Garanti BBVA Leasing ile ACS Enerji güneş enerjisi alanında iş birliği protokolü imzaladı. İş birliği kapsamında ACS Enerji’nin GES projelerine yatırım yapmak isteyen müşterileri Garanti BBVA Leasing’in avantajlı finansman paketlerinden yararlanma imkanı elde edecek. Her iki kurumun sektörlerindeki bilgi ve tecrübeleriyle güneş enerjisi alanında yatırımcılara özel sürdürülebilir finansman desteği sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği bu protokol sayesinde, yenilenebilir enerjiye yatırım yapacak firmalara kolay ve özel çözümler sunulacak.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Selahattin Güldü “Garanti BBVA Leasing olarak, sürdürülebilirlik anlayışımız doğrultusunda yenilenebilir enerji yatırımlarında aktif rol alma hedefiyle hizmet veriyor ve bu alanı finanse etmek istediğimiz ana sektörlerden biri olarak görüyoruz. Ülkemizin giderek artan enerji ihtiyacını göz önüne aldığımızda yenilenebilir enerji kaynaklarının hem ekonomimiz hem de çevremiz için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bugüne kadar güneş enerjisi alanında 270 milyon doları aşan 300 MW üzerinde yenilenebilir enerji yatırımına finansman sağladık. 2023 yılının ilk çeyreğinde yeşil enerji yatırımlarının finansmanında pazar payımızı %15,5’e çıkardık. Bu alandaki gücümüzü sektörün öncü şirketleriyle gerçekleştirdiğimiz iş birlikleriyle artırıyoruz. Bu kapsamda, kadın girişimciliğinin de gurur verici bir örneği olan ACS Enerji ile gerçekleştirdiğimiz protokolün faaliyetlerimize önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve toplumsal gelişim için kadınların ekonomiye aktif katılımını önemsiyor ve destekliyoruz. Sürdürülebilir bir dünya için enerji üretimi içerisinde yenilenebilir enerji kaynaklarının payının artması gerektiğine inanıyor, yaygın hizmet ağımızla tüm müşteriler için enerji finansmanı deyince akla ilk gelen leasing şirketi olmak istiyoruz.” dedi.

Garanti BBVA Leasing ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden dolayı mutlu olduklarını belirten ACS Enerji Kurucusu Aysun Aktaş Akdoğan ise “İmzaladığımız protokolle yatırımcılar finansal desteğe daha kolay ve güvenilir bir şekilde ulaşabilecek. Karşılıklı kazanç imkânlarını geliştirecek ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak bu iş birliğiyle, sektör için önemli bir adım atmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm adımları sürdürülebilir çözümler yaratmak ve yenilenebilir enerjiye ulaşımı kolaylaştırmak için atıyoruz. Müşterilerimizi memnun edecek finansman çözümler sunmak, güneş enerjisi sektörünü geliştirmek ve aydınlık yarınlara ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. ” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir