Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Gaziemir'in amazonları piste çıkıyor

Gaziemir'in amazonları piste çıkıyor

-
1 0

Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Kadın Atletizm Takımı, Türkiye’nin en iyi atletlerinin katıldığı Turkcell Süper Lig 1. Kademe Yarışması’nda, yeni başarılar için mücadele verecek.

Türkiye Atletizm Süper Ligi’nde İzmir’i temsil eden tek kadın atletizm takımı olan Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Kadın Atletizm Takımı, yeni başarılar için piste çıkıyor. Belediyenin takımı, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenecek Turkcell Süper Lig 1. Kademe Yarışması’nda mücadele edecek. Gaziemir’in amazonları, ENKA, Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursa Büyükşehir Belediyespor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Batman Petrolspor, Mardin Atletizm takımlarıyla yarışacak.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Atletizm Yüksek Performans Merkezi’nde turnuva için son hazırlıklarını yapan sporcuları ziyaret etti. Sporcularla sohbet eden Başkan Arda, “Turkcell Atletizm Süper Ligi’nde İzmir’i temsil eden tek kadın takımı olarak göğsümüzü kabartıyorsunuz. Ülkemizin büyük takımlarının mücadele ettiği ligde, kısıtlı imkânlarımıza rağmen elde ettiğiniz başarılar çok değerli. Başarılarınızla genç arkadaşlarınıza örnek oluyorsunuz. Bu yarıştan da önemli derecelerle döneceğinize yürekten inanıyorum. Türkiye’nin en iyi atletlerinin katıldığı Turkcell Süper Lig 1. Kademe Yarışması’nda mücadele edecek sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir