Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kültür & Sanat
  4. »
  5. Geleceğin tiyatrocuları yetişiyor

Geleceğin tiyatrocuları yetişiyor

-
1 0

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaz kursları kapsamında devam eden tiyatro-drama eğitim alan öğrencileri ziyaret etti ve gösterilerini büyük beğeniyle izledi.

Bülent Ecevit Kültür Sanat Parkında bulunan Ceren Özdemir Müzik Atölyesindeki kurstaki eğitimi bir süre izleyen Başkan Soner Çetin, kurs eğitmeni Dilek Kont’tan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Bu arada 9 yıldır kursa devam eden ve halen Çukurova Üniversitesi Konservatuvarında öğrenci olan Kutluay Akıl, Başkan Soner Çetin’e teşekkür etti. 8 yıldır kursa devam eden Alya Sevtekin de 6 yaşında başladığı kursa halen devam ettiğini söyledi. Ayla Sevtekin sergilediği danslı jimnastik gösterisi ile de izleyenleri büyüledi.

Başkan Soner Çetin, kurslardaki amacın çocukların içinde cevheri ortaya çıkarmak olduğunu belirterek, “Adana çok büyük sanatçılar çıkarmıştır. Sanatın her dalında çok değerli insanlar çıkarmıştır. Neden sizlerin arasından da her branştan sanatçılar çıkmasın? Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum. Ama bu işi bırakmayacaksınız. Hem yeteneğiniz olacak hem de çok çalışacaksınız. İyi eğitimlerden geçip bunu yeteneğinizle birleştirip iyi sanatçılar olabilirsiniz. Hepinize başarılar diliyorum. Bizden isteyin biz size imkanlar sunalım” dedi.

Başkan Soner Çetin, kurs ziyareti sonrası öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir