Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye Gündemi
  4. »
  5. İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama

İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama

admin admin -
62 0

İçişleri Bakanlığı’nda tarafından yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun; YSK’da olmayan sadece kendilerinde bulunduğunu iddia etmiş olduğu detayları nasıl temin ettiğini bildirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, suç duyurusunda bulunulacaktır” ifadeleri yer buldu.

İçişleri Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım şu şekilde;

CHP Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu’nun; YSK’da olmayan sadece kendilerinde bulunduğunu iddia etmiş olduğu detayları nasıl temin ettiğini açıklaması gerekmektedir. Aksi takdirde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinden dolayı Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir gazeteye verdiği röportajda “…bizim elimizdeki seçmen detayları Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde de yok…” ifadeleri üstüne aşağıdaki açıklamanın yapılması gerek duyulmuştur.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na buradan çağrıda bulunuyoruz!

1- YSK’nın elinde olmayan sadece sizin elinizde bulunduğunu söylediğiniz bilgiler hangi ise kurumları hedef göstermek, şike oluşturmak ve zan altında bırakmak yerine bu bilgilerin kaynağının neresi bulunduğunu kamuoyuna açıklayınız.

2- Eğer bahsettiğiniz mevzu, YSK’nin her yıl siyasal partilere verdiği bilgilerin partilerce tasnifi ise kamuoyunu yanılttığınız ve kurumları töhmet altında bıraktığınız için derhal özür dileyiniz.

3- Yukarıda belirtilen hususların açıklanmaması halinde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinin adli bir olay olmasının yanı sıra yurttaşlarımızın açıkça “fişlenmesi” anlamına da geldiğinden Bakanlığımızca kabahat duyurusunda bulunulacaktır.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir