Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İSİB'ten Peru ve Kolombiya'ya Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu

İSİB'ten Peru ve Kolombiya'ya Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu

-
1 0

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 23-29 Temmuz tarihleri arasında Peru ve Kolombiya’ya Türk ihracatçılarının katılımı ile Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu düzenledi. Organizasyona İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Osman Baştaş katıldı. 

Türkiye’den 20 firmanın iştirak ettiği ikili görüşmelere Peru’dan 78 firma, Kolombiya’dan ise 30 firma katılırken, toplamda 351 iş görüşmesi gerçekleştirildi. 

Peru’da organizasyonun yapıldığı otele gelen Türkiye Cumhuriyeti Lima Büyükelçisi Serra Kaleli, Türk firmalarına ve İSİB heyetine başarılar dilerken, organizasyon akşamında ise Büyükelçilik konutunda katılımcı firmalar ile akşam yemeğinde buluştu. 

Her iki ülkede yapılan ikili görüşmeler Türkiye Cumhuriyeti Peru Ticaret Müşaviri Leyla Uzun Kavşut ile Türkiye Cumhuriyeti Kolombiya Ticaret Müşaviri Muhammet Hartavi’nin bilgilendirme toplantıları ile açıldı.

İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Osman Baştaş, Peru ve Kolombiya’da düzenlenen sektörel ticaret heyet organizasyonlarının verimli geçtiğini belirterek şunları söyledi: “Güney Amerika ülkeleri Peru ve Kolombiya, Türk İklimlendirme Sektörü olarak büyüme ve sonrasında gelişim sağlamamız gereken pazarlar olarak değerlendiriyoruz. 2022 yılında her iki ülkenin toplam iklimlendirme sektörü ithalatı 3 milyar dolar büyüklüğüne ulaştı. Sektörümüzün bu büyüklükten alacağı payı artırmak adına her iki ülkeye ayrı ayrı ticari heyet organizasyonu gerçekleştirdik. Organizasyonumuza katılan firmalarımızın bu görüşmelerde ihracata dönüşecek birçok bağlantı gerçekleştirdiğini gözlemledik. Yaptığımız pazarlama, iletişim ve eğitim faaliyetleri ile ülkeler ve sektörler arası ilişkilerin daha da yukarılara çıkacağını ve ihracat hedeflerimizi daha da yükselteceğimizi düşünüyoruz. “

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir