Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Son Dakika
  4. »
  5. İstanbul’da sağanak etkili

İstanbul’da sağanak etkili

admin admin -
64 0

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde şiddetli sağanak sebebiyle su baskınları yaşandı. Bölgeye gönderilen ekipler su tahliye çalışmalarına başladı.

Avrupa Yakası’nda sabah 09.00 saatlerinde başlamış olan ve gök gürültülerinin eşlik ettiği yağış Esenyurt, Beyoğlu, Fatih, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Beşiktaş ilçelerinde yaşamı olumsuz etkiliyor.

Yağış sebebiyle yollarda oluşan su birikintileri nedeniyle bazı vasıta sürücüleri trafikte ilerlemekte güçlük çekiyor. Sabah saatlerinde işlerine gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlar yağmurdan etkilenmemek için kafelere sığındı. Yağışın ilk dakikalarından itibaren Esenyurt’ta sürücülerin göle dönen yollarda ilerlemekte güçlük yaşadı.

Beşiktaş ve Taksim’de yağmur sebebiyle trafik durma noktasına geldi. Bazı evleri su bastı, yağmur suları mazgal ve rögar kapaklarından çıktı. Evini su basan vatandaşlar ellerine geçirdikleri kovalarla suyu tahliye etmeye çalıştı. Anadolu Yakası’nda ise bir tek Üsküdar ve Ümraniye ilçelerinde hafifçe yağış etkili oluyor. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritası verilerine bakılırsa saat 09.30 itibarıyla şehir genelinde trafik yoğunluğu yüzde 54 olarak ölçüldü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir