Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kültür & Sanat
  4. »
  5. Keçiören'de Coşkulu Mahalle Konseri

Keçiören'de Coşkulu Mahalle Konseri

-
1 0

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle Konserlerinin ilkinde, TRT Sanatçıları Zafer Albayrak ve Selma Geçer sahne aldıkları konserle Keçiörenlilere coşkulu bir akşam yaşattılar.

Keçiören Pınarbaşı Mahallesi’nde yapılan konsere, Belediye Başkanı Turgut Altınok da katıldı. Konserde katılımcılara hitaben konuşan Altınok, “Bir şöhretler var bir de sanatçılar var. Şöhretler tanınırlar ama devlet sanatçılarımız sanatın aslını icra ederler. Atatürk diyor ki, ‘Her şey olabilirsiniz ama sançtı olmazsınız.’ Biz de gerçek sanatçılarımızı getiriyor ve sizlerle buluşturuyoruz. Konserlerle insanımızı rahatlatalım, stresten uzaklaştıralım istiyoruz. Bizim milli sanat ve kültürümüz Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziğidir. Türküler tarihimizi, acımızı, sevincimizi, ayrılıklarımızı ve mutluluklarımızı anlatır. Dolayısıyla Keçiören’imize gelerek kulaklarımızın pasını silen Selma Geçer ve Zafer Albayrak’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Altınok konuşmasının ardından sanatçılara çiçek takdiminde bulundu.

Albayrak ve Geçer birbirinden güzel şarkı ve türküleri seslendirerek vatandaşlara müzik şöleni yaşattılar. Konserde kimi vatandaşlar ezgilere alkışlarla eşlik etti, kimileri de arkadaş gruplarıyla birlikte eğlenerek renkli görüntüler ortaya koydu. Başkan Altınok da Keçiörenlilerin eğlencesine ortak oldu. ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir