Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Kenya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Engin Fırat, D-Smart ekranlarında yayınlanan “Haftanın Konuğu" programına konuk oldu

Kenya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Engin Fırat, D-Smart ekranlarında yayınlanan “Haftanın Konuğu" programına konuk oldu

-
1 0

Kenya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Engin Fırat, D-Smart ekranlarında yayınlanan “Haftanın Konuğu” programına konuk oldu. Berke Kosova’nın sorularını yanıtlayan Fırat, özetle şunları söyledi:

 

KENYA FUTBOLU OLARAK , TÜRKİYE’ DEN ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR

Önemli bir futbol kariyerine sahipseniz eski milli oyuncular ve büyük takımda oynamış oyuncular bunlar biraz daha ön plana çıkıyorlar,popülerite olarak ve de medyanın ilgisi ilişkiler olarak bunlar için giriş daha kolay oluyor. Futbolu şu an bırakıp yarın en üst seviyede hocalık yapabilecek güce sahipler bunlar, benim böyle backgroundım yok onun için de çalışarak bir yere gelmem gerekiyordu. Bu yolda da ben kendi adıma Türkiye dışında bir yol çizmeye karar verdim.

Her ülkenin kültürel olarak değişik bir temeli olduğu için bu kültürel olay da takımlara yansıyor. Oyuncularla ilişkilere yansıyor. Kulüp ile milli takım arasındaki en büyük fark sorumluluk.

Dünya’ya kapalı olduğumuzu düşündüğüm konu, biz ülke futbolu olarak yurt dışını çok fazla bilmiyoruz. Bir taraftan yurt dışında neler olduğunu takip etmiyoruz.

Türkiye’de motivasyon benim için biraz kısıtlı. Ama şimdi milli takım hocası olarak, dünyanın en iyi ekipleriyle oynama şansım oluyor. En önemli noktalardan bir tanesi, kendimi gösterebiliyorum dünyaya. Hocalık için motivasyon çok önemlidir. Hedef Dünya Kupası, limit yok.

Aslında Kenya hiç aklımda yoktu. O dönemde Arap ülkelerden bir takımla görüşüyordum. O zaman Kenya’dan teklif geldiğinde bu Afrika’dan ilk teklif değildi. Kenya’da gençliğimden kalan bir şey vardı, içimde kalmıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir