Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Son Dakika
  4. »
  5. KYK’dan cevap gecikmedi

KYK’dan cevap gecikmedi

admin admin -
77 0

İstanbul Maltepe’de bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait olan erkek talebe yurdunda çekilmiş olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada hızla yayılarak gündeme oturdu.

Görüntülerde, oldukca sayıda Arap mültecinin yurdun içinde ve bahçesinde olduğu görülürken, iddiaya bakılırsa konaklama ve yiyecek masrafları da parasız şekilde karşılandı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, bazı toplumsal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerdeki şahısların sığınmacı oldukları iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

“Devlet eliyle yürütülen en kapsamlı konaklama hizmeti”
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamada, 81 ilde yer alan 775 yurtla Türkiye’nin dünyanın devlet eliyle yürütülen en büyük ve en kapsamlı konaklama hizmeti sağlamış olduğu açıklandı.

“Öğrencilerimiz olmadığında uluslararası etkinlikler için tahsis ediliyor”
Yurtların öğrencilere konaklama haricinde kriz durumlarında hizmet verdiğinin aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Pandemi, zelzele, yangın, sel benzer biçimde doğal afetlerde yurttaşlarımızın tamamına, müdahale ekipleri personeline, belediyelere, güvenlik güçlerine hizmet vermektedir. Bu yıl ilk kere uygulamaya koyduğumuz 1 Eylül’e kadar devam edecek. Seyahatsever Projesi ile bugün itibariyle 60 bin gencimiz yaz tatillerini kendi evleri olan yurtlarımızda geçirmiştir. Bununla birlikte yurtlarımız, öğrencilerin konaklamadığı günlerde ulusal ve uluslararası genç etkinlikleri için katılımcılara ek olarak tahsis edilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir