Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Mark Eliyahu ''About Love'' Turnesiyle 30 Kasım Akşamı Zorlu PSM'de!

Mark Eliyahu ''About Love'' Turnesiyle 30 Kasım Akşamı Zorlu PSM'de!

-
1 0

Yetenekli besteci ve kamança ustası Mark Eliyahu, Türkiye’deki müziksevelerle buluşmak için bir kez daha Zorlu PSM’ye geliyor. 2022 yılında çıkardığı ‘About Love’ albümünün turnesi kapsamında, doğu ezgileri ve modern çağın ritimleri arasında bir denge kurarak çıkardığı şarkılarını 30 Kasım Perşembe akşamı Zorlu PSM’de hayranlarıyla buluşturacak. 

 Dünyanın en seçkin sahnelerinde biletleri tükenen konserlere imza atan Mark Eliyahu, doğu ezgilerinin derin gelenekleri ve geçmişten gelen antik enstrümanlarının sesini modern müziğin sesiyle harmanladığı ‘’About Love’’ albümünün turnesiyle dinleyicilerine 30 Kasım akşamı müzikal bir deneyim sunacak.

Müziğin “her şey” olduğu bir evde büyüyen ve dört yaşında keman çalmaya başlayan Eliyahu, on altı yaşındayken müzikal yolculuğuna başladı. Lise yıllarında eğitim için gittiği Yunanistan’da kamança ile tanışıp hayran kaldı ve Azerbaycan’a giderek Adalet Vezirov’dan ders aldı. Müzisyen olan babası Piris Eliyahu’nun izinden giden ve ona bir çok çalışmasında eşlik eden sanatçı, usta müzisyenlerle birlikte, 150 yıllık kamanchesinin benzersiz sesini uzaklara taşıdı. Geçmişten gelen derin gelenekleri ve kadim enstrümanları, geleceğin modern sesiyle bir araya getiren sanatçı, Doğu ve Batı’yı sentezleyen müziğiyle insanları anlamlı bir ses yolculuğuna çıkararak bugüne dek milyonlarca müzikseveri kendine hayran bırakmayı başardı. Cem Adrian ile “Hüküm”, “Derinlerde” ve “Kül” gibi çalışmalara imza atan sanatçı lokal sahnenin yeni isimlerinden Ankara merkezli Perdenin Ardındakiler ile yaptığı “Uzaklara Savrulalım” şarkısıyla Türkiye’deki kitlesini günden güne genişletiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir