Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Norveç’te Morsa yoğun ilgi

Norveç’te Morsa yoğun ilgi

admin admin -
58 0

Norveç’in başkenti Oslo’da görülen ve tekneleri devirmesiyle gündeme gelen “Freya” isimli morsun “iyiliği için” uyutulabileceği duyuruldu.

BBC’de çıkan habere göre, Norveç Balıkçılık Bakanlığından yapılan açıklamada, vatandaşların yaklaşık 600 kilogramlık morsu görmek için kasabaya akın ettiği ve fazla yaklaşarak hem kendilerini hem de “Freya”yı riske attıkları bilgisi verildi.

Halka dağılması yönünde uyarıda bulunulduğu belirtilen açıklamada, söz konusu kalabalığın önlenememesi halinde “iyiliği için Freya’ya ötanazi yapılmasının bile düşünüldüğü” bilgisi paylaşıldı.

600 kilogramlık mors Norveç’i birbirine kattı

Norveç Balık Müdürlüğü Sözcüsü Nadia Jdaini de bir süre önce mors ile yüzmek, fotoğraf çekilmek isteyen evlatların ve hatta ona bir şeyler fırlatan kişilerin bulunduğunu açıkladı.

“Yakın mesafede yüzmeyin” uyarısı

Jdaini, Freya’nın iyiliği için ötanazi yapılmasının bile düşünüldüğünü aktardı. Vatandaşların hem kendinin hem de morsun güvenliğini göz önünde bulundurması gerektiğinin altını çizen Jdaini, Freya’ya yakın mesafede yüzülmemesi uyarısında bulunmuş oldu. Freya ile ilgilenen veteriner de morsun yeterince dinlenemediğini ve stresli bulunduğunu aktardı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir