Norveç’te Morsa yoğun ilgi

Norveç’in başkenti Oslo’da görülen ve tekneleri devirmesiyle gündeme gelen “Freya” isimli morsun “iyiliği için” uyutulabileceği duyuruldu.

BBC’de çıkan habere göre, Norveç Balıkçılık Bakanlığından yapılan açıklamada, vatandaşların yaklaşık 600 kilogramlık morsu görmek için kasabaya akın ettiği ve fazla yaklaşarak hem kendilerini hem de “Freya”yı riske attıkları bilgisi verildi.

Halka dağılması yönünde uyarıda bulunulduğu belirtilen açıklamada, söz konusu kalabalığın önlenememesi halinde “iyiliği için Freya’ya ötanazi yapılmasının bile düşünüldüğü” bilgisi paylaşıldı.

600 kilogramlık mors Norveç’i birbirine kattı

Norveç Balık Müdürlüğü Sözcüsü Nadia Jdaini de bir süre önce mors ile yüzmek, fotoğraf çekilmek isteyen evlatların ve hatta ona bir şeyler fırlatan kişilerin bulunduğunu açıkladı.

“Yakın mesafede yüzmeyin” uyarısı

Jdaini, Freya’nın iyiliği için ötanazi yapılmasının bile düşünüldüğünü aktardı. Vatandaşların hem kendinin hem de morsun güvenliğini göz önünde bulundurması gerektiğinin altını çizen Jdaini, Freya’ya yakın mesafede yüzülmemesi uyarısında bulunmuş oldu. Freya ile ilgilenen veteriner de morsun yeterince dinlenemediğini ve stresli bulunduğunu aktardı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Norveç’te Morsa yoğun ilgi için yorumda bulun

    Norveç’te Morsa yoğun ilgi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Norveç’te Morsa yoğun ilgi için ilk yorumu yapabilirsin.