Pakistan’da tahliye işlemleri sürüyor

Pakistan’ın çeşitli bölgelerinde muson yağmurlarının yol açtığı sel sebebiyle tahliye işlemleri devam ediyor.

 

Hayber Pahtunhva eyaletindeki Kumrat Vadisi’nde sıkışan 30 öğrenci, ordunun düzenlemiş olduğu operasyonla kurtarıldı.Kabil Nehri’nin taşması sonrası oluşan sel sebebiyle Çarsadda ve Novşera şehirlerinde kurtarılan şahıs sayısı 350 bini aştı.Kohistan’a bağlı Kandia bölgesinin Kohistan ile tüm bağlantı yolları koptu. Bölgede telefon operatörleri de çalışmıyor.

Türkiye Pakistan’a sel yardımlarında hava köprüsü kurdu

Kandia’da yaşayanların son birkaç gündür yürüyerek bölgeden uzaklaşmaya çalmış olduğu belirtiliyor.

Son 24 saatte 246 şahıs kurtarıldı

Pakistan ordusu da kara yolu ile ulaşılamayan bölgelere helikopterle destek sağlıyor.

Ordudan yapılan açıklamada, sel bölgelerinde sıkışan vatandaşları kurtarmak ve yardım götürmek için helikopterle 62 sorti yapıldığı ifade edildi. Açıklamada, son 24 saatte 246 kişinin kurtarıldığı, 14 bin 712 ton yardım malzemesinin dağıtıldığı aktarıldı.

Selden etkilenenlere 1600 çadır temin edilmiş olduğu ve ülke genelinde kurulan kamplarda ortalama 30 bin kişinin tedavi edilmiş olduğu açıklandı.nPakistan’da 14 Haziran’dan bu yana etkili olan muson yağmurları sebebiyle 1033 kişi ölmüştü.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Pakistan'da tahliye işlemleri sürüyor Pakistan’da tahliye işlemleri sürüyor için yorumda bulun

    Pakistan’da tahliye işlemleri sürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pakistan’da tahliye işlemleri sürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.