Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kültür & Sanat
  4. »
  5. Prime Video Dünya Çapında Hit Olan The Summer I Turned Pretty Dizisinin 3. Sezonu için Yeşil Işık Yaktı

Prime Video Dünya Çapında Hit Olan The Summer I Turned Pretty Dizisinin 3. Sezonu için Yeşil Işık Yaktı

-
1 0

Prime Video bu hafta yaptığı açıklamayla The Summer I Turned Pretty adlı hit dizisinin üçüncü sezonuna yeşil ışık yaktığını duyurdu. Jenny Han’ın çok satan kitap üçlemesinden uyarlanan ve anında büyük başarı kazanan Prime Video dizisi, özellikle genç kadın izleyicilerin beğenisini kazandı.

The Summer I Turned Pretty dizisinin ikinci sezonu Prime Video’nun tüm dizileri arasında halen en çok izlenen 10 içerikten biri. 14 Temmuz’da yayınlanmaya başlayan ikinci sezon, ilk üç gününde ilk sezonun iki katı izlenme oranına ulaştı. 

“Hayranların The Summer I Turned Pretty dizisine gösterdiği ilgiden ve Cuma akşamlarının eğlencesi haline getirmelerinden çok memnunuz,” diyen Amazon ve MGM Studios Başkanı Vernon Sanders şöyle devam etti: “Genç ve çeşitlilik içeren bir izleyici kitlesine sahip olan bu sıcak ve samimi dizi, müşteri tabanımızın genişliğini de gösteriyor. Jenny Han son derece yetenekli bir yazar; hayranları da hikayenin üçüncü bölümünü heyecanla bekliyor. Biz de bugün dizinin bir yaz daha devam edeceği haberini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Jenny Han, Sarah Kucserka ve Karen Rosenfelt ile wiip’teki dostlarımıza olağanüstü çalışmaları ve iş birlikleri için çok teşekkür ederiz.” 

Üçüncü Sezon için yeşil ışık yakıldığı WGA ve SAG-AFTRA grevlerinden önce açıklanmıştı. Üçüncü sezonun prodüksiyonuna bu sendikalarla çalışma koşulları için müzakereler tamamlanana kadar başlanmayacak. 

The Summer I Turned Pretty dizisinin üçüncü sezonuna yine dizinin yaratıcıları Han ve Sarah Kucserka liderlik ediyor. Amazon Studios ve wiip’in ortak yapımı olan dizide Han, Kucserka ve Karen Rosenfelt ile wiip adına Hope Hartman, Mads Hansen ve Paul Lee yönetici prodüktör olarak görev yapıyor.

Birden fazla kuşağı kapsayan The Summer I Turned Pretty dizisi bir genç kız ile iki erkek kardeş arasındaki aşk üçgeninin yanı sıra annelerle çocuklarının sürekli evrilen ilişkilerini ve kadın arkadaşların gücünü konu alıyor. Ergenlikten yetişkinliğe geçiş hikayesi niteliğindeki dizide ilk aşk, ilk kalp kırıklığı ve o mükemmel yazın sihri anlatılıyor. 

İkinci sezonu halen Prime Video’da her hafta yeni bir bölümle devam eden The Summer I Turned Pretty dizisinin sezon finali 18 Ağustos 2023 Cuma günü yayınlanacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir