Dünya

Putin, Rusya’daki orman yangınlarıyla ilgili açıklama yaptı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki orman yangınlarıyla ilgili gerekli tüm tedbirlerin alınması talimatı vererek, “Orman yangınlarının yalnızca Rusya’nın Avrupa bölgesinde değil doğusunda da kötüleşme tehlikesi var.” dedi.

Putin, Rusya’nın başta Moskova civarlarındaki Ryazan olmak suretiyle çeşitli bölgelerinde devam eden orman yangınlarıyla ilgili yetkililerle video konuşma yöntemiyle toplantı gerçekleştirmiş oldu.

Ryazan’ın yanı sıra Mariy El ve Nijnıy Novgorod bölgelerinde orman yangınlarının sıkıntılı bir durum yarattığına işaret eden Putin, “Ryazan’daki yangınlar, kuvvetli rüzgar sebebiyle yayılmaya devam ediyor. Bundan dolayı yangınların söndürülmesi ve hasarı en aza indirmek için lüzumlu tüm önlemleri almanızı rica ediyorum.” diye konuştu.

Rusya’daki yangınların ülkenin doğusunda da sıkıntılı koşullar yaratabileceği uyarısında bulunan Putin, “Orman yangınlarının yalnızca Rusya’nın Avrupa bölgesinde değil doğusunda da kötüleşme tehlikesi var.” dedi.

Başkent Moskova civarında da hava kirliliğine neden olan yangınlar sebebiyle Ryazan’da 22 Ağustos’ta “acil durum” duyuru edilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu