Rusya: Ukrayna’da 4 bin 293 tank ve zırhlı vasıta imha ettik

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, savaşın başlangıcından bu yana Ukrayna ordusuna ait 4 bin 293 tank ve zırhlı aracın yok edildiğini deklare etti.

Konaşenkov, Rus ordusunun Ukrayna’daki eylemleri mevzusunda bilgi paylaşımında bulunmuş oldu.

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine bağlı 14. Mekanize Tugayı’nın kayıplarının 2 binden fazla bulunduğunu ileri devam eden Konaşenkov, Mıkolayiv bölgesinde 28. Mekanize Tugayı’nın geçici pozisyonlarına yönelik yüksek hassasiyetli silahla düzenlenen saldırıda 100’e yakın asker ile 9 askeri teçhizatın yok edildiğini kaydetti.

Konaşenkov, Donetsk bölgesinde 58. Motorlu Piyade Tugayı’na bağlı 40 asker ile 5 otomobilin imha edildiğini belirterek Rus güçlerinin Ukrayna’daki askeri unsurlara yönelik saldırılarına devam ettiğini söylemiş oldu.

“ABD’nin verdiği radar istasyonunu vurduk”

Son 24 saatte Ukrayna ordusuna ait 5 yönetim merkezi ve 6 cephane deposu ile yakıt deposunun yok edildiğini aktaran Konaşenkov, Donetsk bölgesinde ABD’nin Ukrayna’ya sevk etmiş olduğu “AN/MPQ-64” radar istasyonunun vurulduğunu açıkladı.

Konaşenkov, Ukrayna ordusuna ilişik 5 insansız hava aracının düşürüldüğünü belirterek “Nova Kahovka kentinin civarlarında 2 HIMARS oldukca namlulu roketatar füzesi havada vuruldu” dedi.

Sözcü Konaşenkov, “Ukrayna’da bugüne dek 267 tayyare, 146 helikopter, 1732 insansız hava aracı, 365 hava müdafa roket sistemi, 4 bin 293 tank ve zırhlı vasıta, 797 oldukca namlulu roketatar, 3 bin 290 obüs ve havan topu ve 4 bin 844 hususi askeri vasıta imha edildi” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Rusya: Ukrayna'da 4 bin 293 tank ve zırhlı araç imha ettik Rusya: Ukrayna’da 4 bin 293 tank ve zırhlı vasıta imha ettik için yorumda bulun

    Rusya: Ukrayna’da 4 bin 293 tank ve zırhlı vasıta imha ettik için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rusya: Ukrayna’da 4 bin 293 tank ve zırhlı vasıta imha ettik için ilk yorumu yapabilirsin.