SGK’da kamuyu zarara uğratanlar hakkında kabahat duyurusu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yürütülen “ilaç ve tıbbi aygıt soruşturması” sonucu Toplumsal Güvenlik Kurumunda (SGK) kamuyu zarara uğratan işlemleri gerçekleştiren sorumlular hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yürütülen “ilaç ve tıbbi aygıt soruşturması” sonucu SGK’da kamuyu zarara uğratan işlemlerle ilgili kurum müfettişlerinin lüzumlu tespitleri yapmış olduğu açıklandı.

Söz mevzusu işlemleri gerçekleştiren ilgililer hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunulduğu kaydedilen açıklamada, “Kamu kaynaklarına zarar veren uygulamalara, usulsüzlüğe ve yolsuzluğa müsamaha gösterilmeyeceğini kamuoyuyla paylaşıyoruz” ifadesine yer verildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan, SGK'da kamuyu zarara uğratanlar hakkında suç duyurusu SGK’da kamuyu zarara uğratanlar hakkında kabahat duyurusu için yorumda bulun

    SGK’da kamuyu zarara uğratanlar hakkında kabahat duyurusu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SGK’da kamuyu zarara uğratanlar hakkında kabahat duyurusu için ilk yorumu yapabilirsin.