Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. TAV'a yeniden “Great Place To Work" sertifikası

TAV'a yeniden “Great Place To Work" sertifikası

-
1 0

TAV Havalimanları, dünyanın önde gelen insan kaynakları araştırma enstitülerinden birisi olan ve kurum kültürü üzerine yürüttüğü çalışmalarla bilinen Great Place to Work tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda bir kez daha sertifika almaya hak kazandı.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, Great Place to Work Türki­ye enstitüsü tarafından gerçekleştirilen ve çalışanların kurum kültürü hakkında deneyimlerinin değerlendirildiği program kapsamında bir kez daha ‘’Great Place to Work ’’ sertifikasına sahip oldu. Sertifikalandırma sürecindeki değerlendirmeler çalışanlara yönelik detaylı anketlerle belirlendi. 

TAV Havalimanları İnsan Kaynakları Grup Başkanı Hakan Öker, “ TAV Havalimanları olarak, her gün dünya genelinde on binlerce yolcuya en iyi seyahat deneyimini sunmak için çalışıyoruz. Bugün, 8 ülkede işlettiğimiz 15 havalimanının yanı sıra   iştirak şirketlerimizin hizmet ve ürünleriyle 29 ülkede 100’den fazla havalimanında varlığımızı sürdürüyoruz. Havalimanı deneyiminin her aşamasında hizmet sunan 35 binden fazla çalışanımız bulunuyor. Operasyon ağımızın başarısının ardındaki en önemli etkenin, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve insani sermayemiz olduğunu biliyoruz. Çalışan memnuniyetini doğrudan ve bağımsız bir şekilde ölçen bu analiz süreci sonucunda “harika bir iş yeri” olarak değerlendirilmekten dolayı gurur duyuyoruz. Çalışanlarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini yakından takip ederek, kurumsal değerlerimize uyumlu kurum kültürümüzü güçlendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

 

Great Place to Work® hakkında

Great Place To Work® Enstitüsü, 30 yılı aşkın süredir, 5 kıtada ve 60’tan fazla ülkedeki ofisleriyle kurum kültürü konusundauzmanlaşmış araştırma ve danışmanlık şirketidir.High Trust Culture Consulting (yüksek güven kültürü danışmanlığı) yaklaşımı ile harika iş yeri kültürlerinin inşa edilmesine katkı sunarken, şirketlerin inovasyon kapasiteleri ve ekonomik performanslarının artırılmasında destek olur, şirketlere geleceğin şirketi olma yolunda rehberlik eder.

 

TAV Havalimanları hakkında

Havalimanı finansmanı, geliştirme ve işletmeciliğinde küresel bir marka olan TAV Havalimanları, 2022’de 78,5 milyon yolcuya hizmet verdi. Şirket Türkiye, K. Makedonya, Gürcistan, Kazakistan, Tunus, Letonya, Suudi Arabistan ve Hırvatistan’da toplam 15 havalimanında faaliyet gösteriyor. TAV Havalimanları iştirakleriyle gümrüksüz mağazacılık, yiyecek-içecek, yer hizmetleri, bilişim, özel güvenlik ve ticari işler olmak üzere havalimanı operasyonun her adımında entegre hizmet sunuyor. Şirket hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görüyor ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alıyor. TAV Havalimanları 2050’de net sıfır emisyon hedefiyle hareket ediyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir