Yazmaz.com | Türkiye & Dünya Gündemi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Tepe Savunma ve Güvenlik, 2022 yılı Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı

Tepe Savunma ve Güvenlik, 2022 yılı Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı

-
1 0

Tepe Savunma ve Güvenlik, 2022 yılında sürdürülebilirlik çatısı altında gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerinin yer aldığı ‘Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Dijitalleşme ve ekonomik açıdan da sürdürülebilir politikalar izlediklerini belirten Tepe Savunma ve Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, “2022 yılı şirketimizin her açıdan büyüdüğü bir yıldı. 2022 yılında yüzde 30 büyüyen şirketimiz, özellikle dijital dönüşüm kapsamında hayata geçirdiğimiz uygulamalar ve yenilikler sayesinde karbon ayak izinin yüzde 10 azaltılmasına destek olduk” dedi.

 

2019 yılından bu yana Sürdürebilirlik Raporu hazırlayıp kamuoyuyla paylaşan Tepe Savunma ve Güvenlik, 2022 raporunu da yayımlayarak tüm paydaşlarının erişimine açtı. Bu yıl dördüncü kez yayımlanan raporda, 2022 yılında sürdürülebilirlik çatısı altında gerçekleşen faaliyetler ve 2023 yılı taahhütleri yer aldı.

‘Değer verdikleriniz bize emanet’ mottosuyla hizmet veren Tepe Savunma ve Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler’in de mesajının yer aldığı rapor, 17 Mayıs’ta şirketin kurumsal web sayfası üzerinden erişime açıldı. Güler mesajında, “Şirketimiz tüm faaliyetlerinde ve çalışmalarında şeffaflığı ve hesap verebilirliği ilke edinmiştir. Bu nedenle de 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nda bu ilkeler doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın tüm verilerini paydaşlarımıza sunuyoruz. Geçtiğimiz yıl, sadece ekonomik değil sürdürülebilirlik açısından da oldukça verimli bir yıldı” diye konuştu.

PEYK PROJESİ İLE KÂĞIT KULLANIM MİKTARI YÜZDE 40 AZALTILDI

Tepe Savunma ve Güvenlik’in hayata geçirdiği projeler doğrultusunda yüzde 30 büyüdüğünü ifade eden Güler, “Dijital dönüşüm kapsamındaki uygulamalarımız neticesinde karbon ayak izinin azaltılması konusunda çalışmalara başladık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda şirkette kâğıt sarfiyatının çok fazla yaşandığını ve toner ile yazıcı bakımı masraflarının arttığını belirledik. Fazla kâğıt kullanımını azaltarak süreci dijitalleştirmek adına 2022 yılının Mayıs ayında Peyk Projesi’ni hayata geçirerek; işe alım, işten ayrılma gibi tüm imzalı işlemlerde kullandığımız kâğıt, toner ve kargo gibi masrafların yüzde 40 azaltılmasını sağladık. Bordro süreçlerini de dâhil ettiğimiz projemiz aynı zamanda TÜBİTAK tarafından da zaman damgası vurularak saklanıyor ve hukuki olarak da geçerliliği bulunuyor. Yazılı olan tüm resmî belgelerimizi süreç içerisinde bu projeye dâhil ederek basılı kâğıt ihtiyacını tamamen ortadan kaldırdık. Böylece dolaylı da olsa ülkemizdeki ağaçların korunmasına destek oluyoruz. Hem çalışanlarımız hem de hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için de yeni uygulamaları hayata geçirdiğimiz 2022 yılındaki başarımızı, 2023 yılında da sürdürmeye kararlıyız. Bu doğrultuda da çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

“RAPOR, ŞEFFAF İLETİŞİM ANLAYIŞIMIZI YANSITIYOR”

Raporda, çevresel etkiyi azaltma konusundaki taahhütleri de vurguladıklarının altını çizen Güler, “Sosyal sorumluluk konusunda da önemli çalışmalara imza atıyoruz. Toplumda fark yaratmak amacıyla sosyal projelere destek veriyor ve sosyal sorumluluk bilincini şirket genelinde yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. İş sağlığı ve güvenliği, çalışan memnuniyeti ve eşitlik gibi konulara büyük önem vererek, çalışanlarımızın refahını ve iş yaşam kalitesini artırmaya yönelik çeşitli projeler yürütüyoruz. Ekonomik açıdan sürdürülebilir bir gelecek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şirketimizin ekonomik performansını güçlendirerek istikrarlı bir büyüme sağlamaya odaklanıyoruz. Aynı zamanda tedarik zinciri yönetimi, etik iş uygulamaları ve şeffaflık konularında yüksek standartları benimseyerek, tüm paydaşlarımızla güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurmayı hedefliyoruz. Tepe Savunma ve Güvenlik olarak, sürdürülebilirlik raporumuzla hem geçmişte elde ettiğimiz başarıları hem de gelecekteki hedeflerimizi paylaşıyoruz. Bu rapor, şirketimizin sürdürülebilirlik alanındaki taahhüdünü ve çabalarını gösterirken, açık ve şeffaf bir iletişim anlayışını da yansıtıyor” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir