Türk sporcular 5 madalya kazandı

Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda atletizm yarışlarının son gününde Türk sporcular 1’i altın olmak üzere toplam 5 madalya kazanmıştır.

Konya Atletizm Pisti’nde gerçekleşen müsabakalarda Türkiye, 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya elde etti. Ramil Guliyev, Jak Ali Harvey, Emre Zafer Barnes ve Kayhan Özer’den oluşan 4×100 metre adam bayrak ekibi, 38.74’lük derecesiyle oyunlar rekoru kırarak altın madalya kazanmıştır.

Atletizm bayanlar 1500 metre finalinde ise Ekaterina Guliyev, 4.16.70’lik derecesiyle gümüş madalya elde etti.

Elif Polat, Ekaterina Guliyev, Büşra Yıldırım ve Eda Nur Tulum’dan oluşan atletizm 4×400 metre kadın bayrak ekibi da 3.35.24’lük derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu. Simay Özçiftçi, Şevval Ayaz, Cansu Nimet Sayın ve Elif Polat’dan oluşan 4×100 metre kadın bayrak ekibi ise 44.49’luk derecesiyle bronz madalya aldı.

Milli sporcu Necati Er de erkekler uzun atlama finalinde 7.83 metrelik atlayışıyla bronz madalya kazanmıştır. Milli sporcular, madalya sevincini birbirlerine sarılıp, statta tur atarak kutladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Türk sporcular 5 madalya kazandı için yorumda bulun

    Türk sporcular 5 madalya kazandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk sporcular 5 madalya kazandı için ilk yorumu yapabilirsin.